Poilsis Nidoje – 6 įdomūs faktai

Dažnai Lietuvos kurortai nepelnytai nuvertinami ir laikomi nevertais dėmesio. Deja, Nida – Kuršių nerijos kurortas – nėra išimtis. Poilsis Nidoje yra išskirtinis. Tačiau mes manome, kad toks požiūris yra klaidingas. Aplankyti Nidos kurortą verta dėl daugybės jame slypinčių gamtos ir kultūros lobių. Žavėtis Nidos kurortu verta dėl daugybės priežasčių. Ir atvykę čia, supratę, ką reiškia poilsis Nidoje, tikrai neliksite nusivylę.

Pateikiame Jums 6 įdomius faktus apie tai, kad poilsis Nidoje yra vertingas, naudingas ir labai įdomus.

  1. Ar žinojote, kad tik Nidoje auga unikalios kalninės pušys, kurios natūraliai Lietuvoje niekada neaugo? Nuo labai senų laikų Kuršių nerijoje augo tik lapuočių medžiai, pasižymintys tvirtumu ir itin aukštos kokybės mediena. Būtent dėl to medžiai buvo kertami ir naudojami laivų statybai bei medžio anglies gamybai. Iškirtus medžius, buvo pakenkta kurortui – smėlis ne kartą užpustė kaimą ir nuolat grasindavo tai pakartoti… Ieškodami išeities vokiečiai iš Karpatų atsivežė kalnines pušis ir tokiu būdu sustabdė viską niokojančio smėlio procesus. Ar gali būti gaivesnis ir unikalesnis poilsis Nidoje, jei ne prie šimtus metų skaičiuojančių unikalių pušų…
  2. Ar žinojote, kad Parnidžio kopa – vienintelė vieta Lietuvoje, kuri yra tinkama saulės laikrodžiui? Čia atsiveria matematinis horizontas, čia apsilankius galima matyti, kaip saulė pateka iš vandens paviršiaus ir vakare vėl į jį nugrimzta. Poilsis Nidoje išties bus įsimintinas, jei aplankysite šį populiarų ir turistų pamėgtą objektą – saulės laikrodį, pastatytą 1995 metais ir siekiantį beveik 14 metrų aukštį.
  3. Ar žinojote, kad Nidoje XIX amžiuje egzistavo dailininkų kolonija, kuri sukvietė į Nidą daugybę menininkų iš visos Europos? Kuršių nerijos grožis, net ir atokiausiuose miestelio kampeliuose tvyranti romantika žavėjo to metu menininkus. Tačiau poilsis Nidoje gali žavėti ir dabar – savo mažomis jaukiomis gatvelėmis, senais pušų takeliais, gaiviu oru, unikalia gamta, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, ir, be abejo, didinga Baltijos jūra. Pasirinkite poilsį Nidoje ir įvertinkite, ką reiškia gero poilsio galia.
  4. Ar žinojote, kad per Kuršių nerija vingiuoja 52 kilometrų dviračių takas – įspūdingiausias Lietuvoje? Tai aktyvus poilsis Nidoje, kurį išbando vis daugiau miestelio svečių. Kelionė dviračių taku prasideda nuo Lietuvos jūrų uosto (Klaipėdos) ir tęsiasi iki Nidos.
  5. Ar žinojote, kad Nidos paplūdimiui buvo įteikta Mėlynoji vėliava – paplūdimio kokybės ženklas? Tai reiškia, kad poilsis Nidoje bus dar geresnis ir džiugins švara, tyrumu ir gaivumu, nes Nidos paplūdimiai atitinka reikalingus aplinkosaugos ir paplūdimio paslaugų kokybės standartus. Be to, paplūdimys pasižymi švariu maudyklų vandeniu, profesionaliais gelbėtojais, medicinos personalu. Taip pat paplūdimiai vasaros sezonu yra kasdien tvarkomi ir valomi, o pati paplūdimio infrastruktūra pritaikyta netgi tiems žmonėms, kurie turi judėjimo negalią. Tad kokybiškas poilsis Nidoje – garantuotas.
  6. Ar žinojote, kad poilsis Nidoje užtikrinamas ne tik pasitelkiant gamtą ir lankytinus objektus, bet ir organizuojant įdomius kultūrinius renginius? Kasmet Nidoje organizuojami įdomūs, jaukūs ir daugybę svečių pritraukiantys renginiai. Čia pagal savo pomėgius veiklą atras visi – ir įvairiausios muzikos gerbėjai, ir tradicinių švenčių puoselėtojai, ir tiesiog smalsūs miestelio svečiai.

O mes kviečiame Jus sužinoti ne tik unikalius Nidos kampelius, bet ir tai, ką reiškia poilsis Nidoje, kai jis būna patikėtas poilsio namams „Nidos gaiva“. Svetingai priimame kiekvieną Nidos svečią ir pasiūlome geriausiai jo poreikius atitinkantį apgyvendinimą – vienvietį arba dvivietį kambarį, kambarį su terasa ar apartamentus visai šeimai. Kad poilsis Nidoje taptų geriausiu metų įvykiu!