Blog

Atostogu patarimai

Last Updated on

Jei planuojate šeimos atostogas ir ieškote kai kurių tėvų patarimų – nebeieškokite. Mes turime didelę patirtį keliaujant su šeimomis ir tonas gudrybių pakeliui – nuo to, kaip gauti geriausius mokyklos atostogų pasiūlymus iki praktinių patarimų sklandžioms šeimos atostogoms.

 

 1. Rezervuokitės iš anksto

Užsakymas kuo anksčiau yra vienintelis būdas užtikrinti geriausią kainos ir apgyvendinimo variantą – deja, ne visada pavyksta labai greitai užsisakyti vasarą, Kalėdų ir Velykų atostogų metu. Jei įmanoma, mes rekomenduojame rezervuoti iki metų iš anksto: idealus laikas užsisakyti vasaros atostogas, pavyzdžiui, būtų iki rugsėjo.

 1. Šventinis laikas mokyklose

Jei įmanoma, užsakant kelionę į mokyklos atostogų vidurį, o ne pradžioje ar pabaigoje dažnai gali išlaikyti mažesnes kainas. Be to, kelionės darbo dieną, o ne savaitgaliais dažnai gali išeiti į naudą.

 1. Apsvarstykite galimybę naudotis nešiojamuoju belaidžiu internetu ir tarptautine duomenų SIM kortele

Jei esate linkę kiek įmanoma atsijungti savo kelionės metu, nedvejodami praleiskite šį patarimą! Tačiau daugeliui tėvų gali būti naudinga įsigyti atsarginį WiFi įrenginį ir tarptautinę duomenų SIM kortelę, skirtą užsieniui. Nors dauguma šių dienų viešbučių suteikia prieigą prie interneto, jie nebūtinai gali garantuoti jos patikimumą, ir, be to, jūs niekada nežinote, kada ten bus atidėtas lėktuvas, praleistas autobusas ar kitu atveju – nenumatytas atvejis.

 1. Neįmanoma pilnai pasirengti tolimųjų reisų lėktuvu kelionei

Taip, galima turėti malonią tolimojo nuotolio skrydžio patirtį su vaikais, tol, kol esate tinkamai pasirengę! Pasiruošti daug pramogų, atsarginiai užkandžiai ir drabužių kaita yra tik keletas dalykų, kuriuos reikėtų apsvarstyti – štai keletas punktų apie kelionę lėktuvu:

 • Paimkite šiek tiek užkandžių, jei skrydžio metu dėl tam tikrų priežasčių skrydis būtų prailgintas. Naktiniuose skrydžiuose pusryčiai dažnai patiekiami likus kelioms valandoms iki nusileidimo, kai vaikai (o kartais ir tėvai) giliai miega. Jei tai yra tas atvejis, jums gali būti naudinga turėti užkandžius ir gėrimus paruoštus, kai jie pabus.
 • Oro uostuose užsienyje gali būti verta patikrinti, ar yra daugiau ar mažiau įrenginių, parduotuvių oro uosto teritorijoje. Priešingu atveju jums gali tekti eiti prieš skrydį.
 • Kortų (ar kitų lengvai nešiojamų žaidimų, kaip Uno ir Dobble jaunesnio amžiaus vaikams) paketas gali būti naudinga užpildyti laukimo laiką oro uostuose, tas pats popierius ir spalvinimo pieštukai.
 • Jei ketinate imtis gėrimų į lėktuvą įsitikinkite, kad jūs perkate juos po saugumo patikrinimo, nes vis dar egzistuoja 100ml riba.
 • Būkite apsaugoti nuo skrydžio pramogų ypatumų: garsi muzika, žaidimai, įsirašyti TV ir audio knygų į iPod/iPad, nepamirštant ausinių. Triukšmą mažinančios ausinės gali būti dvigubų kištukų, kai laikas miegoti… Įsitikinkite, kad visi įtaisai yra visiškai įkrauti ir vartojate įkroviklį su savimi, todėl jūs galėsite naudoti juos vėl grįžtamąjam skrydžiui! Ausinių skirstytuvas taip pat yra gera investicija, todėl du vaikai gali dalintis vienu prietaisu.
 • Užsiklijuokite etiketę su savo vardu ir mobiliojo telefono numerį ant kiekvieno bagažo – galite netyčia palikti oro uoste. Tokiu būdu jūs galėsite įrodyti, kad tai jūsų, jei taip atsitiktų, kad pametėte savo turtą. Dar geriau, prieš išlipant du kart patikrinti vaikų sėdynes, sėdynės atlošo kišenėje, tarp sėdynių, priekinėse sėdynėse – tokiu būdu nepaliksite savo iPod už jų (aš kalbu iš karčios patirties…)
 • Paimkite daug drabužių į kelionę: temperatūra lėktuve gali būti nenuspėjama. Vaikai gali sunkiau susidoroti su staigiais klimato pokyčiais, ypač, kai jie yra pavargę ir pikti, todėl taip pat malonu turėti kažką švaraus pakeisti prieš išlipant (arba kitu atveju kažką šiltą nusiimti, kai lipate kur šilta!)

 

 1. Visada keliaukite su pirmosios pagalbos rinkiniu

Tai šeimos atostogų esminis dalykas. Vaikai, suprantama, gali dūkti švenčių dienomis, o guzas arba įbrėžimai dažnai yra neišvengiami. Nešiojamas pirmosios pagalbos rinkinys užtikrins jus, kad būsite tam pasiruošę.

Pagrindiniai yra bintas, tvarsčiai, antiseptinis kremas, antibakterinis skystis ir servetėlės, priemonės įkandimo skausmui malšinti, nudegimų gydymo priemonės, antihistamininis preparatas, akių lašai (dėl smėlio akyse). Plius, dar ką nors galite sugalvoti patys! Dėl to nuoma Nidoje gali tapti nuostabi.

 

 1. Pasidaryk pats – rehidratacijos milteliai

Tai, tikėkimės, nebus būtina, bet jei prireiks, tai gali pagelbėti. Jei jūs ar jūsų šeimos narys užsikrėtė ar suvalgė kažką, kad nesutinka su skrandžiu, tokioje situacijoje, kai jūs negalite gauti iš anksto pagamintų dalykų, galite padaryti savo rehidratacinius miltelius sumaišymui:

– 6 arbatiniai šaukšteliai cukraus;

– Pusė arbatinio šaukštelio druskos

– Vienas litras švaraus geriamojo vandens

Tai taip paprasta: neskanu, bet tai padės.

 1. Nešiokitės užkandžių, kur beeitumėte

Ir mes tai žinome, visada: nėra nieko blogiau nei alkanas vaikas. Nors vaikai bando naujus maisto produktus, jis gali būti alkanas dieną kai aplink trūks parduotuvių ar tiesiog jūsų vaikai norės valgyti. Alkis jums abiems sugadins nuotaika, todėl geriausia būti pasirengusiems!

 1. Skatinkite vaikus ledais

Tai gali skambėti kvailai, bet tai yra geriausias būdas užtikrinti, kad jūsų vaikai liks užsiėmę per ilgos dienos kursą. Žinoma, ledų pertraukėlė yra puikus būdas paskatinti pavargusius vaikus!

 1. Žaidimai

Žaidimai jūsų rankovėje yra visada gera idėja atostogaujant. Kortelės, pieštukai ir popieriaus paketas. Ir nepamiršti atrankos “Eye-spy” stiliaus žaidimų ilgose kelionėse. Kitos asmeninės rekomendacijos ETG darbuotojų įtraukti Uno, Dobble ir sprogstantys kačiukai!

 1. Baseinai, baseinai, baseinai

Galiausiai, baseinai – jūs niekada nesuklysite apsilankydami baseine. Jie palaikys vaikus pramogaujančius valandų valandas ir duos jums laiko tiesiog atsilošti atgal ir atsipalaiduoti.

 

Geriausi atostogų patarimai patogiam poilsiui

 

Pastaruoju gyvenimo laikotarpiu daug keliavau. Keliavau įvairiu transportu, į skirtingų kultūrų šalis. Per tuos tris metus sukaupiau būtinų kelionei dalykų sąrašą, kuriuo noriu su jumis pasidalinti!

 • Visada įsidėkite kepurę. Žiemą, megzta kepurė jus sušildys ir užims mažai kambario vietos. Vasarą, kepurė su snapeliu apsaugos jūsų veidą nuo saulės.
 • Pakavimas kelionei yra be galo lengvesnis, jei pakuojate ka tik išskalbtus rūbus.
 • Pasiruošti kelionei pirmosios pagalbos rinkinį. Būtini dalykai pirmosios pagalbos rinkiniui: ibuprofenas (ar kitas skausmą malšinantis vaistas), vaistai nuo slogos, kosulio, tvarsčiai, Hydrocortison kremas. Jūs net neįsivaizduojate, kaip dažnai tai gali praversti.
 • Ar pasirūpinote švariu geriamuoju vandeniu? Įsidėkite daugkartinio naudojimo vandens butelį, tokį, kuris tilptų į maišą. Kai būsite kur nors, kur vandens buteliukas kainuoja 7 eurus, jums tai sutaupys daug pinigų.
 • Kelionės metu jūs nenešiosite solidžios aprangos (kostiumai, švarkai ir panašiai), todėl tokios net nesivežkite. Didžiąją kelionės dalį jums net nebus kada gražiai apsirengti. Pakanka vieno komplekto solidžios aprangos.
 • Nepamirškite fotoaparato įkroviklio. Turėkite antrą bateriją. Kai jūsų draugai pareikalaus juos nufotografuoti, jūs suprasite, kad fotoaparatas išsikrovęs, nors buvo pilnai pakrautas dar prieš valandą. Taip visada nutinka.
 • Nepakuokite drabužių, kuriuos reikia lyginti. Kelionėje tai tikras pragaras! Net nepirkite drabužių, kuriuos reikia lyginti.
 • Niekada nepakuokite kažko, ko anksčiau nenaudojote. Priešingu atveju gali nutikti taip, kad nauja batų pora trina kojas, labai nepatogūs, nauja striukė per plona, apatinai per maži ar dideli.
 • Pirkite jums patikusį suvenyrą, net jei dar nežinote, kam jį perkate. Laiko apgalvoti kam jis tiks labiausiai bus vėliau. Blogiausiu atveju – pasiliksite jį sau. Kas yra tikrai smagu kaip blogiausio scenarijaus atveju.
 • Jei jums nepatinka nešioti kažką namie, kelionėje jums nepatiks nešioti tai dar daugiau.
 • Įsidėkite tuos baisius, nutrintus sportbačius. Didžiąją kelionės dalį jūs dėvėsite patogią sau avalinę, ir neteks rūpintis dėl jos išvaizdos. Svarbiausia – kad avalynė būtų patogi.
 • Neikite į MC Donalds. Vištienos nugget‘sai nėra išeitis, jei esate alkanas. Paieškokite ko nors maistingesnio.
 • Visada kreipkitės dėl patarimų iš muziejaus darbuotojų. Jie jums pasakys, kur stovi labiausiai dėmesio verti eksponatai, o prie ko laiko gaišti iš vis neverta.
 • Jei esate akvariume ar planetariume, nedvejodami praleiskite filmą. Jie kainuoja brangiai, o visur vienodi.
 • Palikite arbatpinigių savo viešbučio tvarkymo personalui. (Normali suma yra palikti apie $2 per dieną) Nors galite palikti juos kiekvieną dieną po pagalve, dauguma darbuotojų yra išmokyti neliesti pinigų ar asmeninių daiktų, todėl jie gali ir nepasiimti. Jei tai yra tas atvejis, tiesiog palikite arbatpinigius matomoje vietoje atsiskaitymo metu.
 • Niekada nesinešiokite savo piniginės galinėje kišenėje, ar pasikabinus ant pečių.
 • Rašykitės. Kitaip, nei manote, kai grįžtate namo, jūs neprisimenate savo kelionės gido vardo, menininko, kurio darbas parodoje jums labai patiko, ar net miesto, kuriame buvote. Užsirašykite tai.
 • Jei turite nuojautą, kad reikia kažką nufotografuoti, imkitės veiksmų.
 • Jei turite nuojautą, kad neturėtumėte kažko fotografuoti, nedarykite to.
 • Jei prisimenate kad turite kažką įsidėti, nieko nelaukiant tai ir padarykite. Jei atidėsite, garantuotai užmiršite. Galų gale naudosite plastikinį maišelį kaip dušo kepuraitę. Vėlesni bandymai suvilioti savo vyrą bus neįmanomi po to, kai jis matė jus su maišu ant galvos.
 • Jei nekalbate vietine kalba, vietos, kurioje esate, išmokite šias frazes: prašau. ačiū. atsiprašau. Ar turite tuos batus 37 dydžio?
 • Kur bebūtumėte, kad ir kur eitumėte, pasiimkite užkandžių.
 • Sausas šampūnas yra laimėjimas tų dienų, kai jūs neturite laiko plauti galvą, bet vis tiek norite bendrauti su kitais žmonėmis.
 • Jūs neišvengiamai pamiršite kažką, namie arba kelionės metu. Priimkite šį faktą, ir melskitės, kad tai ne jūsų pasas ar sutuoktinis.
 • Paskambinkite savo kreditinės kortelės bendrovei prieš išvykdami ir pridėkite perspėjimą apie kelionę jūsų kortelei. Jie duos jums savo tarptautinį klientų aptarnavimo numerį.
 • Apsvarstykite galimybę susisiekti su ambasada ir duokite jiems žinoti savo kelionės datas. Arba bent jau turėkite savo kontaktinę informaciją po ranka.
 • Pasidarykite savo paso kopiją ir palikite vieną draugams, kitą, giliai savo maiše. Arba, dar geriau, nuskanuoti savo pasą ir el. kopiją atsisiųsti sau el. paštu.
 • Įsidėkite daugiau apatinių, nei kada nors galėtų prireikti. Jie neužima daug vietos, ir po kelių dienų kelyje, jūs pasijusite šviežias, kai pasikeisite apatinius į švarius ryte, ir dar kartą po pietų.
 • Padai į batus gali padėti jums sutaupyti vietos ir užtikrinti, kad jūsų batai išlaiko savo formą.

Leave a Comment

Recent Posts

Lietuvos kultūra

December 15, 2019

Atostogu patarimai

September 5, 2019

Categories